گروه فرهنگی تبلیغی بیان متشکل از جمعی از نخبگان حوزوی و دانشگاهی در جهت ترویج و تبلیغ مذهب و تحکیم و تقویت وحدت امت اسلامی و همچنین محرومیت زدایی به فعالیت های تبلیغی و فرهنگی در سطوح و عرصه های مختلف اشتغال دارد. این مجموعه با مجوز رسمی از سازمان تبلیغات اسلامی جهت تشکیل کانون فرهنگی تبلیغی، مجوز رسمی از معاونت تبلیغ حوزه های علمیه جهت تشکیل گروه فرهنگی تبلیغی و همچنین با مجوز رسمی از کمیته امداد امام خمینی (رحمه الله) جهت تشکیل مرکز نیکوکاری به فعالیت مشغول می باشد . این مجموعه  در حوزه فعالیت های بین الملل و در راستای ترویج و تکثیر دو نامه ی مقام معظم رهبری (حفظه الله) خطاب به جوانان اروپا و امریکای شمالی اقداماتی انجام داده است و با کمک های فکری و عقیدتی به گروهای شیعی در اروپا ، فعالیت های فرهنگی خود را در عرصه بین الملل انجام می دهد.

یکی از مهمترین فعالیت های این مجموعه ، فعالیت های فرهنگی و تبلیغی و محرومیت زدایی در مناطق محروم کشور می باشد که در حال حاضر در مناطق محروم جنوب شرقی کرمان و همچنین استان تهران و قم به فعالیت می پردازد. نکته حائز اهمیت در این بخش دو مطلب می باشد:

۱- فعالیت های تبلیغی مجموعه در مناطق مذکور بصورت مستمر و دائمی بوده و محدود به ایام تبلیغی و مناسبت ها نمی باشد و این در حالیست که در ایام تبلیغی نیز سازماندهی و اعزام مبلغین نیز صورت می گیرد.

۲- مجموعه علاوه بر فعالیت های مذکور که رسالت اصلی اوست در مناطق محروم به مساله محرومیت زدایی و رفع مشکلات مادی مردم منطقه نیز اهتمام دارد و به انجام خدمات پزشکی ، توزیع اقلام مورد نیاز و ضروری مانند کفش ، لباس و لوازم التحریر برای دانش آموزان نیازمند و بعضاً بی سرپرست ، اشتغال دارد.